Srdečně vás zveme na zážitkovou akci: 

Čáslav naslouchá

5. 3. 2023

13:30 - 16:30 hodin

Káťa Brázová

Česko naslouchá je projekt, který mění svět k lepšímu.

Vidím paralelu ve všech našich projektech. Směřujeme ke Šťastnému městu, ke Šťastnému Česku a k Šťastnému světu. K uvědomování si toho, co nás opravdu sbližuje, co nás dělá šťastnějšími, poznáváme kým skutečně jsme a taky k uvědomění, že tohle nás nic nestojí, jen naši pozornost a čas.

Naslouchání je naší základní dovedností (máme dvě uši) a umíme ho úplně všichni. Jen v téhle uspěchané době jsme si zvykli dělat věci tak trochu povrchně a esence skutečného bytí a skutečného spolubytí nám jaksi uniká.

Naslouchání nás vrací do proudu života, osvěžuje nás, dodává energii a absolutně mění vztahy mezi námi, přivádí nás do přítomného okamžiku. Do tady a teď a to je to jediné místo, kde skutečně jsme, jsme plně přítomní. Kde skutečně můžeme slyšet to, co nám druhý opravdu říká a slyšíme i to, co je za slovy.

Ukazujeme, jak jednoduché to je a jakou sílu to má. Naslouchám a jsem a slyším. A můžu reagovat. Já když naslouchám, tak JSEM.

Program:

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Místo a čas konání:

 

ZŠ Čáslav náměstí
Nám. Jana Žižky z Trocnova 182
5. 2. 2023
13:30 - 16:30 hodin

Akcí provází:

Jana Bolková
Kája Kofroňová

Ohlasy z minulých akcí 

Účast v programu Česko naslouchá mi přinesla seznámení s novými lidmi. Jsem také schopná častěji kontrolovat své myšlenky, o spoustě věcí v současnosti uvažiji trochu jinak. Mám v sobě i o trochu větší klid. Stále mám problém naslouchat delšímu souvislému proudu řeči komunikačního partnera, stále mám potřebu se zapojovat svými poznámkami do hovoru. Už si ale občas uvědomím, že to dělám. Důležitá informace pro mě: tak, jak jsem, jsem zcela v pořádku.
Petra Reimannová
Při opravdovém naslouchání člověku teprve dojde, jak opravdu málo skutečně poslouchame druhé lidi. Nenechame je domluvit, skáčeme do řeči, myslíme na úplně jiné věci. Při naslouchání se toto neděje, pokud to děláme opravdu srdcem a jsme tam na 100% pro druhého. Je to nejčistší forma spojení s druhým člověkem. Když se člověk opravdu naučí naslouchat, změní mu to všechno. ♥️
Hana Marišlerová

Vstupné je dobrovolné 

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Akce je pořádána za podpory:

www.porozumenimysli.cz