Srdečně vás zveme na zážitkovou akci: 

Jindřichův Hradec naslouchá

7. 10. 2022

15 - 18 hodin

Jarka Sedláková

Mým životem se prolíná motiv hledání vnitřního klidu a harmonie pro každodenní život. V Oknech se dějí věci, které mi dávají smysl. Je mi ctí být u toho. Naše hodnoty (Otevřenost, Komunikace, Naděje, Aktivita) krásně ladí s děním, které probíhá v Naslouchání.

 Chci dát lidem v Jindřichově Hradci možnost ochutnat, jaké to je, když ztišíme hlasité vnitřní debaty s vlastní myslí a otevřeme prostor pro druhého člověka. Jsem zvědavá, zda to opravdu funguje i mezi cizími lidmi nejen mezi přáteli. Chci to zažít. Možná tu najdeme klíč k laskavosti i pro těžké situace, které mohou potkat každého z nás.

Smysl různých nepříjemností v životě se nám často ukazuje až s velkým zpožděním. V naslouchání bychom mohli najít nový úhel pohledu na lidi, události i svou životní cestu.

Mgr. Jarka Sedláková, Ph.D.

předsedkyně správní rady neziskové organizace Otevřená OKNA z.ú.

Fotografii poskytl Filip Bláha - děkujeme

Program:

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Místo a čas konání:

Otevřená OKNA z. ú.
Pražská 104, Jindřichův Hradec
7. 10. 2022
15 -18 hodin

Nasloucháním provází:

Karolína Kofroňová
Kateřina Fišerová

Ohlasy z minulých akcí 

Bylo úžasné, jak je možné si naprosto otevřeně popovídat s jakýmkoliv cizím člověkem naprosto o čemkoliv a cítit se u toho příjemně. Zároveň bylo krásné, když jsem měl možnost povídat někomu o svém projektu/snu s vědomím, že mě nebude vůbec hodnotit... a navíc mě k tomu projektu díky tomu začaly napadat nové nápady! 🙂
Robert Rott
Jsem hluboce zasažena. Myslela jsem si, že umím naslouchat, ale zjistila jsem, že jsem vlastně nikdy pořádně neslyšela. Tady jsem zažila ten rozdíl. Je obrovský! Asi to ještě budu zkoumat a rozhodně chci znovu přijít na další naslouchání.
Jana P.

Vstupné je dobrovolné 

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Akce je pořádána za podpory:

www.porozumenimysli.cz