Srdečně vás zveme na zážitkovou akci: 

KŘIŽÁNKY

NASLOUCHají

Neděle 7. 5. 2023

13:30 - 16:30

Jana Bolková

Proč

naslouchání

Česko naslouchá je projekt, který mění svět k lepšímu.

Vidím paralelu ve všech našich projektech. Směřujeme ke Šťastnému městu, ke Šťastnému Česku a k Šťastnému světu. K uvědomování si toho, co nás opravdu sbližuje, co nás dělá šťastnějšími, poznáváme kým skutečně jsme a taky k uvědomění, že tohle nás nic nestojí, jen naši pozornost a čas.

Naslouchání je naší základní dovedností (máme dvě uši) a umíme ho úplně všichni. Jen v téhle uspěchané době jsme si zvykli dělat věci tak trochu povrchně a esence skutečného bytí a skutečného spolubytí nám jaksi uniká.

Naslouchání nás vrací do proudu života, osvěžuje nás, dodává energii a absolutně mění vztahy mezi námi, přivádí nás do přítomného okamžiku. Do tady a teď a to je to jediné místo, kde skutečně jsme, jsme plně přítomní. Kde skutečně můžeme slyšet to, co nám druhý opravdu říká a slyšíme i to, co je za slovy.

Ukazujeme, jak jednoduché to je a jakou sílu to má. Naslouchám a jsem a slyším. A můžu reagovat. Já když naslouchám, tak JSEM.

Celý

Program

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme.
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Kdy a kde

Místo a čas konání

Vzdělávací centrum Křižánky

Moravské Křižánky 126, Křižánky

Neděle 7. 5. 2023

13:30 - 16:30 hod.

Kdo

akcí provází

Jana Bolková

Jaké byly

Ohlasy z minulých akcí 

Při opravdovém naslouchání člověku teprve dojde, jak opravdu málo skutečně poslouchame druhé lidi. Nenechame je domluvit, skáčeme do řeči, myslíme na úplně jiné věci. Při naslouchání se toto neděje, pokud to děláme opravdu srdcem a jsme tam na 100% pro druhého. Je to nejčistší forma spojení s druhým člověkem. Když se člověk opravdu naučí naslouchat, změní mu to všechno. ♥️
Hanka Marišlerová
Bylo úžasné, jak je možné si naprosto otevřeně popovídat s jakýmkoliv cizím člověkem naprosto o čemkoliv a cítit se u toho příjemně. Zároveň bylo krásné, když jsem měl možnost povídat někomu o svém projektu/snu s vědomím, že mě nebude vůbec hodnotit... a navíc mě k tomu projektu díky tomu začaly napadat nové nápady! 🙂
Robert Rott

Za kolik je

vstupné

DOBROVOLNÉ

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Přihlaste se tady:

Akce je pořádána

za podpory