Srdečně vás zveme na zážitkovou akci: 

Rokycany naslouchají

26.2.2023

15 - 18 hodin

Vlaďka Břachová

Proč organizuji Česko naslouchá? Dle mého názoru, zkušeností a prožitků je umění Naslouchat taková veledůležitá „maličkost“, která by neměla chybět v žádné výbavě do života. Já, když jsem opravdu naslouchala druhému člověku, tak jsem měla možnost slyšet mnohem víc, než jen pouhá slova. Měla jsem možnost slyšet-vnímat bolest a strach skrytý za úsměvem, zoufalství a volání o pomoc za hněvem, křikem a někdy i agresí, a hlavně všudypřítomnou lásku, která je skrytá za každým slovem. A to je léčivé pro všechny zúčastněné. Takže, já nemohu jinak, než to nabízet dál a dávat možnost dalším lidem.

Jak důležité je NASLOUCHÁNÍ mi došlo po několika neúspěšných sezeních s klienty. Zjistil jsem, že lidé mají plnou hlavu svých vlastních myšlenek, názorů a domněnek, což jim brání spatřit rozdíl mezi POSLOUCHÁNÍM slov a NASLOUCHÁNÍM všeho, co je za slovy. Proto si troufám říci, že NASLOUCHÁNÍ by měl být povinný předmět ve škole a měli by se jej učit i všichni, kteří již do školy nechodí. Až budou lidé více NASLOUCHAT, bude méně nedorozumění, méně stresů a více porozumění, více lásky.

Miroslav Seko

Program:

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Místo a čas konání:

Dům dětí a mládeže Rokycany, 1. patro
Čechova 1155, Rokycany
26. 2.2023
15 - 18 hodin

Akcí provází:

Vlaďka Břachová
Míra Seko

Ohlasy z minulých akcí 

Překvapil mě pocit blízkosti, který jsem cítila, i když jsem ty lidi neznala. Dále bylo pro mě zvláštní zjistit, že naslouchání je tak jednoduché. Mohla jsem jen sedět a mlčet a přesto se to dělo. Bylo to moc příjemné.
Kristýna M.
Z akce jsem si odnesla především to, že můžu naslouchat kdykoli a komukoli.
Áďa

Vstupné je dobrovolné 

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Akce je pořádána za podpory:

www.porozumenimysli.cz