Železný Brod naslouchá

25.2.2023

Lucka Kmochová

Když jsem se poprvé zúčastnila Naslouchání, věděla jsem, že ho budu chtít zorganizovat i ve svém městě. A za 4 měsíce od vzniku nápadu se konala realizace. Naslouchání vnímám jako základ komunikace, které dokáže měnit a prohlubovat vztahy. Je to krásný pocit, když nám někdo skutečně naslouchá, bez soudů, hodnocení, nevyžádaných rad. Když nám věnuje ten prostor. Prostor, ve kterém se konají zázraky. Stále víc si uvědomuji jeho sílu. A zároveň mě nepřestává překvapovat, kolik mi toho ten druhý poví, když mu opravdu naslouchám. Když spolknu všechny otázky, co se mi honí hlavou, a mlčím, tak přijdou sami i ty odpovědi. A není divné být i nějaký čas v tichu, protože ten druhý začne dál sám mluvit. Pak dochází k propojení a porozumění. Proto mi dává smysl o naslouchání mluvit, šířit a dávat do praxe. Jsem vděčná za projekt ČESKO NASLOUCHÁ.

Program:

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Místo a čas konání:

 

Rodinné centrum Andílek
Poštovní 404, Železný Brod
Vchod ze dvora, 1. patro nad Českou poštou
25.2.2023
14 - 17 hodin

Akcí provází:

Kája Kofroňová
Lucka Kmochová

Ohlasy z minulých akcí 

Jeden z nejsilnějších zážitků při naslouchání byl, když jsem cítil jsem velikou blízkost s tou druhou osobou, i když jsem ji vůbec neznal. V tu chvíli jsem měl pocit, že se známe odjakživa. Netušil jsem, že je něco takového možné.
Pavel K.
Děkuji za cvičení, díky kterým jsem měla možnost zjistit, že naslouchání není nějaká alchymie, ale že je přirozené a navíc ještě lidi sbližuje. Teď si budu víc všímat toho, kdy poslouchám svoje myšlenky a kdy slyším toho druhého 🙂
Zdeňka L.
Při opravdovém naslouchání člověku teprve dojde, jak opravdu málo skutečně poslouchame druhé lidi. Nenechame je domluvit, skáčeme do řeči, myslíme na úplně jiné věci. Při naslouchání se toto neděje, pokud to děláme opravdu srdcem a jsme tam na 100% pro druhého. Je to nejčistší forma spojení s druhým člověkem. Když se člověk opravdu naučí naslouchat, změní mu to všechno.
Hanka Marišlerová

Vstupné je dobrovolné 

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Akce je pořádána za podpory:

www.porozumenimysli.cz