Srdečně vás zveme na zážitkovou akci: 

železný brod

NASLOUCHá

sobota 30. 3. 2024

10.00 - 13.00

Tříhodinový workshop, kde zjistíš, jak jednoduché a přínosné skutečné naslouchání je.
Jeho účinky jsou velmi rychle zřejmé v prožitku toho, komu je nasloucháno i toho, kdo naslouchá.

Naslouchání zlepšuje vztahy - s partnery, dětmi, kolegy, šéfem, zaměstnanci i sami
se sebou.

Tolik by se toho ve tvém životě mohlo změnit, kdyby ti někdo opravdu naslouchal!
Přijď vyzkoušet a zažít, jaké to je, když ti někdo skutečně naslouchá.

Lucka Kmochová

Proč

naslouchání

"Naslouchání vnímám jako základ komunikace, které dokáže měnit a prohlubovat vztahy. Je to krásný pocit, když nám někdo skutečně naslouchá, bez soudů, hodnocení, nevyžádaných rad. Když nám věnuje ten prostor. Prostor, ve kterém se konají zázraky. Stále víc si uvědomuji jeho sílu.

A zároveň mě nepřestává překvapovat, kolik mi toho ten druhý poví, když mu opravdu naslouchám. Když spolknu všechny otázky, co se mi honí hlavou, a mlčím, tak přijdou sami i ty odpovědi. A není divné být i nějaký čas v tichu, protože ten druhý začne dál sám mluvit. Pak dochází k propojení a porozumění. Proto mi dává smysl o naslouchání mluvit, šířit a dávat do praxe."

Marcela Solfronková

Proč

naslouchání

„Naslouchání organizuji proto, že se ráda potkávám s lidmi a baví mě s nimi BÝT. Často při naslouchání slyším i to, co není řečeno a to mám na tom ráda. Je to pro mě další, hlubší dimenze v porozumění. Je to něco, co mění úplně všechno. 

Jsem transformativní a sportovní kouč. Vnímám to, jako svoje poslání. Mám otevřenou dlaň, nataženou pro případ, že byste se jí chtěli chytit, než naberete druhý dech.“

Celý

Program

 • Česko naslouchá (úvod)
  15 minut
  Představení projektu Česko naslouchá, jeho cílů a našeho proč to děláme.
 • Co je to skutečné naslouchání
  15 minut
  Co to znamená naslouchat druhému člověku pro porozumění? Proč mám naslouchat jinak? Co to přinese do mého života? A co to může znamenat pro toho, komu je nasloucháno?
 • Revoluce naslouchání (zážitková část)
  60 minut
  Teorie bylo dost, teď je čas na praxi. Zažijte na vlastní uši, když vám někdo skutečně naslouchá. A jaké to je, když nasloucháte vy...
 • Závěrečné slovo, sdílení
  60 minut
  Čeho jste si všimli? Co jste objevili?

Kdy a kde

Místo a čas konání

Kavárna Avantýra

nábř. Obránců miru 134

Sobota 30. 3. 2024

10 - 13 hodin

Kdo

akcí provází

Lucka Kmochová

Marcela Solfronková

Jaké byly

Ohlasy z minulých akcí 

Jeden z nejsilnějších zážitků při naslouchání byl, když jsem cítil jsem velikou blízkost s tou druhou osobou, i když jsem ji vůbec neznal. V tu chvíli jsem měl pocit, že se známe odjakživa. Netušil jsem, že je něco takového možné.
Pavel K.
Děkuji za cvičení, díky kterým jsem měla možnost zjistit, že naslouchání není nějaká alchymie, ale že je přirozené a navíc ještě lidi sbližuje. Teď si budu víc všímat toho, kdy poslouchám svoje myšlenky a kdy slyším toho druhého 🙂
Zdeňka L.
Při opravdovém naslouchání člověku teprve dojde, jak opravdu málo skutečně posloucháme druhé lidi. Nenecháme je domluvit, skáčeme do řeči, myslíme na úplně jiné věci. Při naslouchání se toto neděje, pokud to děláme opravdu srdcem a jsme tam na 100% pro druhého. Je to nejčistší forma spojení s druhým člověkem. Když se člověk opravdu naučí naslouchat, změní mu to všechno.
Hanka Marišlerová

Za kolik je

vstupné

DOBROVOLNÉ

Vezměte s sebou své blízké, známé nebo kolegy.
Vstupné je dobrovolné. Pokud budete chtít přispět, vaše prostředky použijeme na realizaci dalších akcí sloužících k propagaci tohoto projektu.

Přihlaste se tady:

Akce je pořádána

za podpory